Proběhlo 27. jednání Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje (RSK KHK), které se konalo poprvé pod vedením nového hejtmana Petra Kolety.

Jakožto koordinátor sekretariátu RSK KHK se CIRI podílelo na přípravě a průběhu jednání, kterého se zúčastnili klíčoví aktéři regionálního rozvoje – zástupci kraje a obcí, místních akčních skupin, podnikatelského a neziskového sektoru, akademické sféry, úřadu práce, Ministerstva pro místní rozvoj ČR a další partneři.

Jedním z hlavních témat jednání byly možnosti efektivního využití stávajícího programového období 2021–2027. Diskutovali jsme o regionálním akčním plánu, podpoře hospodářsky a sociálně ohrožených území a revitalizaci brownfieldů. Zita Kučerová, vedoucí oddělení rozvoje CIRI, shrnula desetileté působení RSK KHK a zdůraznila význam této platformy pro rozvoj kraje.

Další důležitou částí jednání byla příprava regionu na nové programové období 2028+. Vzhledem k probíhajícím jednáním na evropské a národní úrovni panovala shoda na nutnosti intenzivní přípravy. Zástupci RSK KHK budou hájit zájmy kraje v Národní stálé konferenci.

Priority Královéhradeckého kraje budou projednávány se všemi zúčastněnými stranami, abychom společně připravili region na období 2028–2034, včetně nové strategie rozvoje kraje. V této souvislosti CIRI aktivně přispívá k přípravě Integrované regionální strategie (IRS), která bude klíčovým nástrojem pro koordinaci územního rozvoje v novém programovém období.

Platforma RSK KHK byla založena v září 2014 a je první svého druhu v České republice.

Více informací o jednání a prezentované podklady naleznete na webu RSK, který je součástí portálu regionálního rozvoje Chytrý region.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

  • EKIM nechyběl na veletrhu URBIS 2026 a zapojil se i do odborného programu

    EKIM nechyběl na veletrhu URBIS 2026 a zapojil se i do odborného programu

    Energetické konzultační a informační místo (EKIM) Královéhradeckého kraje se letos zúčastnilo veletrhu a konference URBIS The Smart Cities Meetup 2026 v Brně. Akce, která se konala v prvních dnech června na výstavišti BVV, propojila zástupce samospráv, krajů, státu, odborných institucí, firem i inovátorů a zaměřila se na praktická řešení pro moderní, udržitelný a odolný rozvoj měst a obcí.

    9. 7. 2026

  • ManagEnergy Expert Mission #27: Strengthening Regional Energy Services in the Czech Republic

    ManagEnergy Expert Mission #27: Strengthening Regional Energy Services in the Czech Republic

    From 16–18 June 2026, ManagEnergy Expert Josip Čengija visited Hradec Králové, Czech Republic, to share expertise on strengthening regional energy services, supporting municipalities and advancing renewable energy solutions.

    8. 7. 2026

  • CIRI se podílelo na nové expozici Muzea války 1866 na Chlumu

    CIRI se podílelo na nové expozici Muzea války 1866 na Chlumu

    CIRI se podílelo na administraci dotačního projektu nové expozice Muzea války 1866 na Chlumu. Moderní expozice za necelých 20 milionů korun propojuje historii, autentická místa bojiště a digitální technologie.

    2. 7. 2026

  • Dobrobox – dárek, který má skutečný smysl

    Dobrobox – dárek, který má skutečný smysl

    Hledáte originální firemní dárek pro zaměstnance nebo obchodní partnery, který potěší a zároveň pomáhá? Představujeme Dobrobox – dárkovou krabičku plnou produktů od lokálních sociálních podniků z Královéhradeckého kraje.

    24. 6. 2026