Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo novou dotační výzvu v rámci Národního plánu obnovy (NPO). Kraje, obce, vysoké školy a další veřejné instituce tak mají od dubna tohoto roku mimořádnou příležitost získat peníze na budování dětských skupin.

Dotace až do výše 100 % způsobilých nákladů může být použita na výstavbu nové budovy, rekonstrukci stávajících prostor nebo nákup nemovitosti a její následnou rekonstrukci. Využijte příležitost, jak zvýšit zaměstnanost a atraktivitu své obce nebo města, a zažádejte do poloviny listopadu roku 2023 o podporu na Váš projekt ve výši 1–25 milionů korun včetně DPH.

„Na podporu budování dětských skupin je v Národním plánu obnovy vyčleněno až 1,7 miliardy korun. Pro projekty na území Královéhradeckého kraje je alokováno něco málo přes 77,5 milionu korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky naplánovalo od dubna do června letošního roku několik seminářů, na kterých bude podrobněji vysvětleno zacílení podpory, podmínky a pravidla pro předkládání žádostí o dotaci a následnou realizaci akcí. . Se svými projektovými záměry se můžete obracet na naše projektové manažery, kteří Vám rádi poradí, jak o dotaci požádat“, uvádí Ing. Lenka Bacovská, vedoucí Oddělení projektového řízení.

Registrační formulář na vzdělávací semináře organizované Ministerstvem práce a sociálních věcí je k dispozici na tomto odkaze – Seminář k dotačním výzvám z Národního plánu obnovy.

Národní plán obnovy má přispět k zotavení ekonomiky po krizi způsobené pandemií COVID-19. Tvoří ho reformy a investice, které mají pomoci České republice stát se konkurenceschopnější a nasměřovat ji k zelené a digitální budoucnosti.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024