Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo novou dotační výzvu v rámci Národního plánu obnovy (NPO). Kraje, obce, vysoké školy a další veřejné instituce tak mají od dubna tohoto roku mimořádnou příležitost získat peníze na budování dětských skupin.

Dotace až do výše 100 % způsobilých nákladů může být použita na výstavbu nové budovy, rekonstrukci stávajících prostor nebo nákup nemovitosti a její následnou rekonstrukci. Využijte příležitost, jak zvýšit zaměstnanost a atraktivitu své obce nebo města, a zažádejte do poloviny listopadu roku 2023 o podporu na Váš projekt ve výši 1–25 milionů korun včetně DPH.

„Na podporu budování dětských skupin je v Národním plánu obnovy vyčleněno až 1,7 miliardy korun. Pro projekty na území Královéhradeckého kraje je alokováno něco málo přes 77,5 milionu korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky naplánovalo od dubna do června letošního roku několik seminářů, na kterých bude podrobněji vysvětleno zacílení podpory, podmínky a pravidla pro předkládání žádostí o dotaci a následnou realizaci akcí. . Se svými projektovými záměry se můžete obracet na naše projektové manažery, kteří Vám rádi poradí, jak o dotaci požádat“, uvádí Ing. Lenka Bacovská, vedoucí Oddělení projektového řízení.

Registrační formulář na vzdělávací semináře organizované Ministerstvem práce a sociálních věcí je k dispozici na tomto odkaze – Seminář k dotačním výzvám z Národního plánu obnovy.

Národní plán obnovy má přispět k zotavení ekonomiky po krizi způsobené pandemií COVID-19. Tvoří ho reformy a investice, které mají pomoci České republice stát se konkurenceschopnější a nasměřovat ji k zelené a digitální budoucnosti.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Výroční zpráva RSK KHK za rok 2023

  Výroční zpráva RSK KHK za rok 2023

  Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje schválila Výroční zprávu za rok 2023. Obsahuje souhrnný přehled aktivit realizovaných ve spolupráci s regionálními partnery za minulý rok. Za to jim patří velké díky.

  29. 2. 2024

 • První workshop v rámci Akademie kreativního učení otevřel dveře plné inspirace a kreativity

  První workshop v rámci Akademie kreativního učení otevřel dveře plné inspirace a kreativity

  Tým Oddělení inovací CIRI odstartoval Akademii kreativního učení

  9. 2. 2024

 • Datový portál Královéhradeckého kraje získal prestižní ocenění a nominaci v evropských soutěžích

  Datový portál Královéhradeckého kraje získal prestižní ocenění a nominaci v evropských soutěžích

  Datový portál Královéhradeckého kraje, vyvinutý ve spolupráci s odborným konzultantem Tomášem Mertou z CIRI, opětovně přitáhl pozornost svými vynikajícími úspěchy v různých soutěžích. Tentokrát zazářil v dvou evropských soutěžích.

  7. 2. 2024

 • Nový program URBACT podporuje vznik sítí měst

  Nový program URBACT podporuje vznik sítí měst

  Seminář k programu URBACT, Evropské městské iniciativě (EUI) a dalším mezinárodním programům a fondům.

  1. 2. 2024