Bezmála 100 posluchačů navštívilo 17. května druhý ročník konference Texwaste, zaměřené na udržitelný a cirkulární textilní a oděvní průmysl v ČR.

Stejně jako předchozí rok proběhla konference v Hradci Králové na Krajském úřadě v sále zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Konferenci pod záštitou prvního náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bulíčka organizujeme společně s Českou technologickou platformou pro textil, Asociací textilního oděvního kožedělného průmyslu a klastrem technické textilie Clutex .

Během konference zazněly přenášky na téma sběr textilu a jeho další možné zpracování, dostupné technologie, certifikace a zkušenosti ze zahraničí. Za Centrum investic, rozvoje a inovací (dále CIRI) jsme představili dotační nástroj „S4 voucher – Udržitelná textilní výroba“ pro malé a střední podniky.

O tom, že to s podporou textilního průmyslu myslíme vážně, svědčí i podepsání memoranda o spolupráci a rozvoji regionální inovační platformy REGIOTEX. Společně s pěti dalšími signatáři (ARR, Clutex, ČTPT, Inotex spol.RRA PK) jsme se zavázali k vytváření podmínek pro rozvoj podnikání a inovací v oboru pokročilých materiálů na bázi textilií a technologií pro multidisciplinární technologie.

Za CIRI podepsala memorandum ředitelka Mgr. et Mgr. Vendula Hájková, MBA. „Chceme navázat na naši dlouholetou spolupráci na poli rozvoje inovací a podnikání. Budeme i nadále podporovat technologické inovace, podílet se na realizaci inovačních výzkumů, sdílet si know-how a iniciovat rozvoj vzdělávacích aktivit v oblasti pokročilých materiálů na bázi textilu,“ uvedla ředitelka CIRI.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024

 • Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Rekonstrukce Vrbenského kasáren slavnostně zahájena. Unikátní projekt spolufinancovaný ze čtyř dotačních zdrojů a z rozpočtu Královéhradeckého kraje se v pátek 14. června 2024 slavnostně zahájil. Zásluhu na získání dotačních prostředků má Centrum investic, rozvoje a inovací.

  14. 6. 2024

 • Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

  13. 6. 2024