Bezmála 100 posluchačů navštívilo 17. května druhý ročník konference Texwaste, zaměřené na udržitelný a cirkulární textilní a oděvní průmysl v ČR.

Stejně jako předchozí rok proběhla konference v Hradci Králové na Krajském úřadě v sále zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Konferenci pod záštitou prvního náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bulíčka organizujeme společně s Českou technologickou platformou pro textil, Asociací textilního oděvního kožedělného průmyslu a klastrem technické textilie Clutex .

Během konference zazněly přenášky na téma sběr textilu a jeho další možné zpracování, dostupné technologie, certifikace a zkušenosti ze zahraničí. Za Centrum investic, rozvoje a inovací (dále CIRI) jsme představili dotační nástroj „S4 voucher – Udržitelná textilní výroba“ pro malé a střední podniky.

O tom, že to s podporou textilního průmyslu myslíme vážně, svědčí i podepsání memoranda o spolupráci a rozvoji regionální inovační platformy REGIOTEX. Společně s pěti dalšími signatáři (ARR, Clutex, ČTPT, Inotex spol.RRA PK) jsme se zavázali k vytváření podmínek pro rozvoj podnikání a inovací v oboru pokročilých materiálů na bázi textilií a technologií pro multidisciplinární technologie.

Za CIRI podepsala memorandum ředitelka Mgr. et Mgr. Vendula Hájková, MBA. „Chceme navázat na naši dlouholetou spolupráci na poli rozvoje inovací a podnikání. Budeme i nadále podporovat technologické inovace, podílet se na realizaci inovačních výzkumů, sdílet si know-how a iniciovat rozvoj vzdělávacích aktivit v oblasti pokročilých materiálů na bázi textilu,“ uvedla ředitelka CIRI.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Výroční zpráva RSK KHK za rok 2023

  Výroční zpráva RSK KHK za rok 2023

  Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje schválila Výroční zprávu za rok 2023. Obsahuje souhrnný přehled aktivit realizovaných ve spolupráci s regionálními partnery za minulý rok. Za to jim patří velké díky.

  29. 2. 2024

 • První workshop v rámci Akademie kreativního učení otevřel dveře plné inspirace a kreativity

  První workshop v rámci Akademie kreativního učení otevřel dveře plné inspirace a kreativity

  Tým Oddělení inovací CIRI odstartoval Akademii kreativního učení

  9. 2. 2024

 • Datový portál Královéhradeckého kraje získal prestižní ocenění a nominaci v evropských soutěžích

  Datový portál Královéhradeckého kraje získal prestižní ocenění a nominaci v evropských soutěžích

  Datový portál Královéhradeckého kraje, vyvinutý ve spolupráci s odborným konzultantem Tomášem Mertou z CIRI, opětovně přitáhl pozornost svými vynikajícími úspěchy v různých soutěžích. Tentokrát zazářil v dvou evropských soutěžích.

  7. 2. 2024

 • Nový program URBACT podporuje vznik sítí měst

  Nový program URBACT podporuje vznik sítí měst

  Seminář k programu URBACT, Evropské městské iniciativě (EUI) a dalším mezinárodním programům a fondům.

  1. 2. 2024