Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací během října uspořádá další ročník programátorské soutěže Hackathon Královéhradeckého kraje. Týmy složené z žáků a studentů budou mít opět možnost vytvořit návrh webové aplikace využívající otevřená data, která bude sloužit všem obyvatelům kraje.

„Hackathon Královéhradeckého kraje je skvělou příležitostí pro účastníky vyzkoušet si svoje programátorské dovednosti přímo v praxi a ostré konkurenci a získat cenné zkušenosti do budoucího zaměstnání. Současně je to výborná propagace otevřených dat, která nabízejí mnoho příležitostí ke zpracování, ale neví se o nich tak, jak by si to zasloužila. Výsledkem Hackathonu pak není jen něco abstraktního, ale návrhy konkrétních aplikací, které mohou sloužit široké veřejnosti,“ vysvětlil 1. náměstek hejtmana Pavel Bulíček, odpovědný za oblast investic, informačních technologií a inovací.

Hackathon Královéhradeckého kraje se odehraje 19. října v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Jedná se o soutěž o nejlepší návrh aplikace využívající otevřená data. Zúčastnit se mohou dvou až čtyřčlenné týmy žáků a studentů. Vítěz si odnese 20 tisíc korun, programátoři na druhém místě obdrží 10 tisíc korun a účastníci na bronzové pozici získají pět tisíc korun.

Soutěžní aplikace ohodnotí odborná porota a soutěžící budou mít k dispozici odborného mentora, který jim může pomoci s odbornou radou. Výsledky práce žáků a studentů se budou moci stát součástí Datového portálu Královéhradeckého kraje Data KHK, aby mohly sloužit veřejnosti.

V loňském roce zvítězil tým Střední školy informatiky a ekonomie z Pardubic s aplikací monitorující stav silnici II. a III. třídy v kraji. Na druhém místě se umístili žáci Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií z Dobrušky, kteří naprogramovali aplikaci zaměřující se na veřejné sbírky.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024