Dne 29. září 2023 proběhlo slavnostní ukončení projektu "Výstavba DD v lokalitě Žacléř". Původním záměrem bylo vytvořit moderní domov pro seniory rekonstrukcí stávající budovy, která dříve sloužila jako ubytovna horníků. Avšak kvůli špatnému stavu budovy bylo nakonec rozhodnuto tuto ubytovnu zbourat a postavit domov pro seniory zcela nový. Kromě stavebních prací bylo také nutné pořídit veškeré nezbytné vybavení, včetně nábytku, van, zdravotnického vybavení a postelí.

Od listopadu bude nový domov pro seniory poskytovat ubytování s kapacitou 52 lůžek, přičemž 42 z těchto lůžek bude trvale vyhrazeno pro klienty v seniorském věku a zbývajících 10 lůžek je určeno pro odlehčovací službu osobám se sníženými schopnostmi.

„Královéhradecký kraj začal připravovat projekt s tím, že celé náklady, zhruba 180 milionů korun bude financovat z vlastních zdrojů. Když probíhalo výběrové řízení na zhotovitele vyhlásilo MPSV výzvu na podporu výstavby takových zařízení. Maximální možná dotace byla 60 milionů korun na projekt, tu se nám také podařilo získat. Dotace jako bonus, a ještě v oblasti sociálních služeb, co víc si přát,“ říká s úsměvem Lenka Bacovská, vedoucí Oddělení projektového řízení CIRI.

Domov pro seniory v Žacléři bude součástí nové organizace s názvem Rýchorské domovy sociální péče, krajská příspěvková organizace. Nový název schválilo Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na jednání 11. září 2023. Mění se tak původní název a sídlo Domova důchodců Lampertice a nový žacléřský domov pro seniory se v budoucnu stane centrálním pro objekty organizace.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024

 • Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Rekonstrukce Vrbenského kasáren slavnostně zahájena. Unikátní projekt spolufinancovaný ze čtyř dotačních zdrojů a z rozpočtu Královéhradeckého kraje se v pátek 14. června 2024 slavnostně zahájil. Zásluhu na získání dotačních prostředků má Centrum investic, rozvoje a inovací.

  14. 6. 2024

 • Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

  13. 6. 2024