Dne 1. listopadu jsme v rámci Krajské inovační platformy pro oblast strojírenství ve spolupráci se společností Innomia uspořádali seminář zaměřený na pokročilé výrobní technologie v oblasti 3D tisku. Seminář byl nabitý informacemi, praktickými ukázkami i skvělými dotazy účastníků, což přispělo k výborné atmosféře celé akce. 

Akci zahájil Ing. Jan Hýbl, odborný konzultant CIRI, účastníky dále přivítal také 1. náměstek hejtmana, pan Pavel Bulíček, který má v gesci mimo jiné právě inovace.

Celým seminářem nás provedl ředitel společnosti Innomia, pan Ing. Luboš Rozkošný. Během semináře představil historii a vývoj společnosti, portfolio nabízených strojů německého výrobce EOS a aktuální technologické postupy, které Innomia využívá. Innomia se specializuje na komplexní podporu při vývoji a výrobě produktů z kovů a plastů, a to pomocí široké škály výrobních technologií, včetně klasických výrobních postupů a nejnovějších 3D tiskových systémů. Přestavena byla také inovativní technologie 3D tisku keramiky.

Co udělalo tento seminář opravdu výjimečným, byla jednak možnost prohlídky mnoha typů výrobků, u kterých 3D nalézá v posledních letech uplatnění, ale především možnost prohlédnout si vybrané technologie na vlastní oči během exkurze do výrobních prostor společnosti. Zde jsme měli příležitost v reálném čase vidět, jakým způsobem se vyrábějí různé předměty pomocí 3D tisku. Součástí programu semináře byla také diskuzní část, kde účastníci mohli klást otázky a konzultovat technologická řešení s odborníky z Innomia.

Spolupráce s firmou Innomia nejen obohatila náš seminář o odborné poznatky, ale také poskytla praktické zkušenosti a inspiraci všem účastníkům. Za CIRI jsme vděční za tuto spolupráci a těšíme se na další pokračování spolupráce v budoucnosti,“ uzavřela Ing. Daniela Antropiusová, vedoucí Oddělení inovací CIRI.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024