EDIH NEB podporuje malé a střední firmy i veřejnou správu v zavádění digitálních technologií a zvyšuje tak firmám a veřejné správě efektivitu i budoucí konkurenceschopnost. Projekt cílí na vybudování evropského digitálního inovačního hubu v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Leader projektu Agentura regionálního rozvoje spolupracuje v rámci konsorcia s AEC, Technickou univerzitou v Liberci, Výzkumným ústavem textilních strojů, Centrem investic, rozvoje a inovací, Univerzitou Hradec Králové a Národní klastrovou asociací.

Po úspěchu ve výzvě Evropské komise nyní čekáme jen na schválení národní výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu.

 

Jaké služby projekt v oblasti digitalizace nabízí?

TEST BEFORE INVEST

Kompletní servis ve všech fázích digitalizace od nápadu až po výsledky. Identifikace možnosti, návrh řešení, testování.
Pro firmy a organizace veřejné správy, které chtějí řešit aktuální výzvy pomocí zavádění digitálních technologií. Bez ohledu na jejich pokročilost v oblasti digitalizace.

DIGITÁLNÍ AKADEMIE

Vzdělávací akce tematicky zaměřené na digitální dovednosti od těch základních až po ty pokročilé.
Pro všechny subjekty inovačního ekosystému, startupy, firmy, organizace veřejné správy, akademická a komerční výzkumná pracoviště.

ROZVOJ INOVACÍ

Propojení firem a organizací veřejné správy, které potřebují nová technologická řešení na straně jedné, se společnostmi, které mají na straně druhé moderní řešení připravená pro aplikaci v praxi.
Pro všechny subjekty inovačního ekosystému, startupy, firmy, organizace veřejné správy, akademická a komerční výzkumná pracoviště.

DOTAČNÍ MANAGEMENT

Pomoc s vyhledáváním a zpracováním dotačních výzev na digitalizaci firem a organizací z regionálních, národních a evropských zdrojů.
Pro firmy a organizace veřejné správy, které jsou rozhodnuty digitalizovat, mají nápady nebo konkrétní plány a nyní hledají možnosti, jak pokrýt část nákladů z veřejných zdrojů.
Využijte služeb digitální ambulance a sjednejte si bezplatnou schůzku dle vašich časových možností s odborníky na vámi zvolené téma.
Detailní info k projektu a nabízeným službám naleznete zde, sledujte novinky k projektu na Linked IN.

 

 

Jsme součástí evropského digitálního koridoru „EDIH4MANU“ – EDIH Manufacturing Network.
EDIH Northeast vznikl za finanční podpory Evropské unie, DIGITAL EUROPE PROGRAMME a NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024