Digitalizace se v moderní době stává nezbytnou součástí podnikání i veřejné správy. Evropská komise má za cíl uspíšit tento proces pomocí nově budované sítě tzv. digitálních inovačních hubů, které mají sloužit jako místa, kde se propojují digitální znalosti a dovednosti výzkumných a inovačních center a univerzit a jsou dostupné klientům z řad malých a středních firem a veřejné správy.

V letošním roce uspěl Liberecký kraj spolu s Královéhradeckým krajem v evropské konkurenci se svým projektem EDIH Northern and Eastern Bohemia (NEB). Tento projekt se stal plnohodnotnou součástí provázané evropské sítě digitálních inovačních hubů spolu s dalšími centry v Praze, Brně a Ostravě.

Projekt Evropského digitálního inovačního hubu pro Liberecký a Královéhradecký kraj podpoří malé a střední firmy i veřejnou správu při zavádění digitálních technologií a zvýší tak jejich efektivitu a konkurenceschopnost.

V úterý 1. srpna od 10:00 se uskutečnilo oficiální zahájení a představení projektu EDIH Northeast v prostorách Lipo.ink v Liberci. Akce se zúčastnili zástupci Libereckého a Královéhradeckého kraje, novináři a všichni partneři projektu, mezi nimiž jsou  Centrum investic, rozvoje a inovací, Agentura regionálního rozvoje,  Univerzita Hradec KrálovéTechnická univerzita v LiberciVýzkumný ústav textilních strojůAEC a Národní klastrová asociace.

 „V rámci projektu budeme pořádat různorodé vzdělávací akce zaměřené na moderní technologie, kyberbezpečnost, umělou inteligenci a další. Propojíme podnikatelské subjekty a veřejnou správu prostřednictvím uspořádaných networkingových setkání a budeme šířit osvětu v oblasti digitalizace a zlepšení procesů, produktů a služeb. Klientům dále pomůžeme s vyhledáváním vhodného dotačního titulu na rozvoj jejich podnikání,“ uvedla ředitelka Centra investic, rozvoje a inovací CIRI, Mgr. et Mgr. Vendula Hájková, MBA.

Díky naší úzké spolupráci s firemním i výzkumným prostředím má oddělení inovací v CIRI hlubší povědomí o celém inovačním ekosystému kraje. Jsme schopni efektivně propojit podnikatelské subjekty s veřejnou správou a výzkumnými institucemi nebo zajistit vzdělávání v oblasti digitalizace a kyberbezpečnosti,“ doplnila vedoucí oddělení inovací, Ing. Daniela Antropiusová.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024

 • Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Rekonstrukce Vrbenského kasáren slavnostně zahájena. Unikátní projekt spolufinancovaný ze čtyř dotačních zdrojů a z rozpočtu Královéhradeckého kraje se v pátek 14. června 2024 slavnostně zahájil. Zásluhu na získání dotačních prostředků má Centrum investic, rozvoje a inovací.

  14. 6. 2024

 • Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

  13. 6. 2024