Nová éra digitalizace v Královéhradeckém kraji může začít.

V pondělí 7.2. dorazila všem členům konsorcia EDIH Northern and Eastern Bohemia (EDIH NEB) skvělá zpráva: projekt evropského digitálního inovačního hubu (European Digital Innovation Hub = EDIH) byl schválen! Pro všechny zapojené z Královéhradeckého a Libereckého kraje to znamená opravdu hodně! Společné konsorcium subjektů z Královéhradeckého a Libereckého kraje může čerpat prostředky na digitalizace od Evropské Komise. 

Královehradecký kraj, který je zapojen prostřednictvím Centra investic, rozvoje a inovací, nyní bude moci pomáhat soukromým společnostem i státní správě stát se konkurenceschopnějšími, pokud jde o jejich obchodní/výrobní procesy, produkty nebo služby využívající digitální technologie.

„Služby plánovaného centra usnadní firmám přístup k nejmodernějším technologiím a službám v oblasti digitálních inovací, které umožní rozšíření nových technologií (umělá inteligence, high performance computing, kyberbezpečnost) do firem. Velmi si vážím, že se nám v krátkém čase podařilo navázat spolupráci se sousedním krajem a věřím, že společně přineseme do regionů nové impulsy nejenom pro firmy, ale i pro školy a výzkumné organizace,“ říká první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, zodpovědný za oblast investic, informačních technologií, vědy, výzkumu a inovací.

Co je EDIH NEB? Konsorcium tvoří 7 organizací z Královéhradeckého a Libereckého kraje, díky čemuž bude možné efektivněji využit a podpořit digitální inovační potenciál obou krajů. Pod vedením Agentury regionálního rozvoje v konsorciu dále figurují: Univerzita Hradec Králové a Technická univerzita Liberec jako zástupci univerzit, výzkumná organizace VÚTS, Národní klastrová asociace (NCA), zastupující klastry v Česku, společnost AEC jako poskytovatele služeb kybernetické bezpečnosti a v neposlední řadě také rozvojová agentura Královéhradeckého kraje CIRI. Projekt odstartuje v květnu 2023 a realizace projektu je plánována na 36 měsíců.

V současné době jsou aktivity vedoucí k EDIH NEB realizovány pod projektem DIH NEB. Více informací k projektu DIH NEB naleznete na https://www.dih-northeast.cz/

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024

 • Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Rekonstrukce Vrbenského kasáren slavnostně zahájena. Unikátní projekt spolufinancovaný ze čtyř dotačních zdrojů a z rozpočtu Královéhradeckého kraje se v pátek 14. června 2024 slavnostně zahájil. Zásluhu na získání dotačních prostředků má Centrum investic, rozvoje a inovací.

  14. 6. 2024

 • Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

  13. 6. 2024