Centrum investic, rozvoje a inovací a Královéhradecký kraj uspořádaly opět po roce pro zástupce obcí a měst 8. ročník již tradiční konference Příležitosti pro region pod hlavičkou Regionální stálé konference. Letošním tématem celé akce byl udržitelný rozvoj obcí a měst.

Více jak 120 účastníků si nenechalo ujít program složený z deseti přednášek na téma udržitelnost projektů a jejich financování nebo odolnost a společenská odpovědnost obcí. Pozvání na konferenci přijal také predseda Banskobystrického samosprávného kraje Ondrej Lunter.

Celou konferenci zahájili Pavel Bulíček, 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje a Adam Valenta, člen Rady KHK. Se svou zdravicí také vystoupil Radim Sršeň, náměstek člena vlády, za Ministerstvo pro místní rozvoj ČR .

Na konferenci vystoupila řada odborníků z národní i regionální úrovně – zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva financí ČR, Centra pro regionální rozvoj ČR, Národní rozvojové banky, CzechInvestu a zástupců obcí, SMO ČR či MAS.

Celodenní konference, rozdělená na dopolední a odpolední část, se uskutečnila v Hradci Králové 10. května 2023 v přednáškových prostorách EA Hotelu Tereziánský dvůr.

Prezentace z celé konference včetně fotogalerie jsou dostupné na webu akce ZDE.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024

 • Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Rekonstrukce Vrbenského kasáren slavnostně zahájena. Unikátní projekt spolufinancovaný ze čtyř dotačních zdrojů a z rozpočtu Královéhradeckého kraje se v pátek 14. června 2024 slavnostně zahájil. Zásluhu na získání dotačních prostředků má Centrum investic, rozvoje a inovací.

  14. 6. 2024

 • Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

  13. 6. 2024