Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) realizuje ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací (CIRI) projekt podpořený z Integrovaného regionálního operačního programu. Předmětem je pořízení sanitních vozů, zdravotnického vybavení, ale i např. AV techniky do vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS KHK. Celkové předpokládané náklady projektu jsou přes 95 milionů korun, dotace je očekávána ve výši 85,5 mil. Kč.

ZZS KHK aktuálně pořídila 9 přenosných multifunkčních monitorů s defibrilátorem za téměř 5 milionů korun. Multifunkční monitor s defibrilátorem patří mezi základní přístroje a je součástí všech výjezdových vozů záchranné služby včetně vrtulníku. Monitoruje životní funkce, měří tlak, sleduje srdeční akce pacienta a v případě jejich změny okamžitě upozorní posádku výjezdové jednotky.

Přístroj také umožňuje komunikovat s elektronickou databází záznamů o výjezdech, je schopen získané údaje bezdrátově předat do tabletu výjezdové skupiny, kde se automaticky přiřadí do zdravotnické dokumentace pacienta.

„Projekt zdravotnické záchranné služby máme letos dokončit, profinancováno je něco málo přes polovinu předpokládaných výdajů. Věřím, že se nám podaří pořídit všechno plánované vybavení, které je zásadní pro každodenní práci záchranářů,“ uvedla Lenka Bacovská, vedoucí oddělení projektového řízení CIRI.

Zdravotnická záchranná služba je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje, která zajišťuje na základě tísňové výzvy přednemocniční neodkladnou péči osobám se závažným postižením zdraví nebo v přímém ohrožení života, a to přímo na místě události.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Výroční zpráva RSK KHK za rok 2023

  Výroční zpráva RSK KHK za rok 2023

  Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje schválila Výroční zprávu za rok 2023. Obsahuje souhrnný přehled aktivit realizovaných ve spolupráci s regionálními partnery za minulý rok. Za to jim patří velké díky.

  29. 2. 2024

 • První workshop v rámci Akademie kreativního učení otevřel dveře plné inspirace a kreativity

  První workshop v rámci Akademie kreativního učení otevřel dveře plné inspirace a kreativity

  Tým Oddělení inovací CIRI odstartoval Akademii kreativního učení

  9. 2. 2024

 • Datový portál Královéhradeckého kraje získal prestižní ocenění a nominaci v evropských soutěžích

  Datový portál Královéhradeckého kraje získal prestižní ocenění a nominaci v evropských soutěžích

  Datový portál Královéhradeckého kraje, vyvinutý ve spolupráci s odborným konzultantem Tomášem Mertou z CIRI, opětovně přitáhl pozornost svými vynikajícími úspěchy v různých soutěžích. Tentokrát zazářil v dvou evropských soutěžích.

  7. 2. 2024

 • Nový program URBACT podporuje vznik sítí měst

  Nový program URBACT podporuje vznik sítí měst

  Seminář k programu URBACT, Evropské městské iniciativě (EUI) a dalším mezinárodním programům a fondům.

  1. 2. 2024