V úterý 26. září 2023 se na zámku v Rychnově nad Kněžnou konala výroční konference územního odboru IROP pro Královéhradecký kraj. Tato konference byla nejen příležitostí představit úspěšně realizované projekty, ale také nahlédnout do budoucnosti a nastínit dotační možnosti v rámci nového IROP pro období 2021–2027.

Královéhradecký kraj je druhý nejlepší v čerpání dotací z Integrovaného regionálního operačního programu 2014-2020 v přepočtu na jednoho obyvatele. Do území kraje přišlo téměř 11 mld. Kč dotačních prostředků na téměř tisíc projektů, podpora byla směřována do různých oblastí, např. zdravotnictví, školství, silnic nebo třeba památek.

Prezentace akcentovaly zejména projekty v oblasti kultury, památek a podpory muzeí. V rámci konference vystoupili zástupci Centra pro regionální rozvoj České republiky, Řídícího orgánu IROP, ITI Hradecko – pardubické aglomerace, MAS Splav, projekty Královéhradeckého kraje prezentovala Ing. Lenka Bacovská, vedoucí oddělení projektového řízení Centra investic, rozvoje a inovací.

„Z IROPu pro období 2014-2020 jsme z oblasti na podporu památek získali pro Královéhradecký kraj dotaci ve výši téměř 280 milionů korun a to na realizaci tří projektů, revitalizaci vojenské pevnosti v Dobrošově, digitalizaci dokumentů Studijní vědecké knihovny v Hradci Králové a revitalizaci budovy Gajerových kasáren, také v Hradci Králové. Realizačně byly projekty v hodnotě okolo 420 milionů korun,“ uvedla Lenka Bacovská.

Součástí konference byla také prohlídka nově revitalizovaných prostor zámku, které byly financovány programem IROP 2014–2020.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

  • 27. ročník konference ISSS v Hradci Králové

    27. ročník konference ISSS v Hradci Králové

    Ve dnech 12. a 13. května 2025 se v hradeckém Aldisu konal již 27. ročník prestižní konference ISSS, která tradičně svedla dohromady špičky české politiky, státní správy, samosprávy i soukromého sektoru, aby diskutovaly o aktuálních trendech v digitalizaci.

    19. 5. 2025

  • Ohlédnutí za NOVO EXPO +inovace 2025

    Ohlédnutí za NOVO EXPO +inovace 2025

    Veletrh regionálního pokroku NOVO EXPO +inovace 2025 je úspěšně za námi. Dvoudenní maraton věnovaný vědě, inovacím, technice, udržitelnosti a kreativitě přilákal do krásných prostor zámku v Novém Městě nad Metují více jak 2 000 návštěvníků.

    12. 5. 2025

  • Úřednický čin roku 2024: CIRI je součástí úspěchu regionu!

    Úřednický čin roku 2024: CIRI je součástí úspěchu regionu!

    Královéhradecký kraj si připsal významný úspěch na poli veřejné správy a my v CIRI jsme hrdí, že součástí oceněného týmu analytiků krajského úřadu byl i náš kolega Tomáš Merta!

    9. 5. 2025

  • FACKA(P) vol. III: Podnikatelé odhalili své největší neúspěchy

    FACKA(P) vol. III: Podnikatelé odhalili své největší neúspěchy

    Po úspěšných předchozích ročnících se do Hradce Králové potřetí vrátila oblíbená akce FACKA(P). Tentokrát s aprílovým nádechem humoru a nadsázky.

    7. 4. 2025