V úterý 26. září 2023 se na zámku v Rychnově nad Kněžnou konala výroční konference územního odboru IROP pro Královéhradecký kraj. Tato konference byla nejen příležitostí představit úspěšně realizované projekty, ale také nahlédnout do budoucnosti a nastínit dotační možnosti v rámci nového IROP pro období 2021–2027.

Královéhradecký kraj je druhý nejlepší v čerpání dotací z Integrovaného regionálního operačního programu 2014-2020 v přepočtu na jednoho obyvatele. Do území kraje přišlo téměř 11 mld. Kč dotačních prostředků na téměř tisíc projektů, podpora byla směřována do různých oblastí, např. zdravotnictví, školství, silnic nebo třeba památek.

Prezentace akcentovaly zejména projekty v oblasti kultury, památek a podpory muzeí. V rámci konference vystoupili zástupci Centra pro regionální rozvoj České republiky, Řídícího orgánu IROP, ITI Hradecko – pardubické aglomerace, MAS Splav, projekty Královéhradeckého kraje prezentovala Ing. Lenka Bacovská, vedoucí oddělení projektového řízení Centra investic, rozvoje a inovací.

„Z IROPu pro období 2014-2020 jsme z oblasti na podporu památek získali pro Královéhradecký kraj dotaci ve výši téměř 280 milionů korun a to na realizaci tří projektů, revitalizaci vojenské pevnosti v Dobrošově, digitalizaci dokumentů Studijní vědecké knihovny v Hradci Králové a revitalizaci budovy Gajerových kasáren, také v Hradci Králové. Realizačně byly projekty v hodnotě okolo 420 milionů korun,“ uvedla Lenka Bacovská.

Součástí konference byla také prohlídka nově revitalizovaných prostor zámku, které byly financovány programem IROP 2014–2020.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024