Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

Základním kritériem pro účast v soutěži Třídíme s želvou Bellou je vytvoření obrazu nebo koláže, k jehož výrobě děti použijí věci a materiály, které už dosloužily a skončily by v odpadu. Fantazii malých výtvarníků se přitom meze nekladou a v patnáctém ročníku soutěže si děti mohly i samy vybrat libovolné téma svých prací. „Stále říkám, že nejlepší je, pokud odpad vůbec nevzniká. To ale není úplně reálné, a tak je potřeba odpad, který vzniká, recyklovat. A nejlepší cestou, jak to společnost naučit, je začít s tím u dětí. Soutěž Třídíme s želvou Bellou je krásným příkladem toho, jak dětem hravou a poutavou formou ukázat, že věci, které by jinak skončily v popelnici, mohou získat další využití,“ myslí si náměstek královéhradeckého hejtmana pro životní prostředí, zemědělství a vodohospodářství Pavel Bělobrádek.

Královéhradecký kraj soutěž Třídíme s želvou Bellou, kterou pořádá Centrum investic, rozvoje a inovací podporuje společně s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. a kolektivními systémy Elektrowin a Asekol. „Cílit s edukací o třídění a využití odpadů na děti je myslím nejlepší cesta. A soutěž vedle podpory výtvarného cítění, fantazie a tvůrčích schopností zároveň zvyšuje povědomí o nutnosti třídit a znovu využívat námi produkovaný odpad,“ oceňuje dvojí efekt výtvarné soutěže oblastní manažer EKO-KOM Jiří Záliš.

V areálu Safari parku Dvůr Králové nad Labem vyhlásili organizátoři nejúspěšnější výtvarníky patnáctého ročníku. Na pomyslné bronzové příčce skončili šesťáci z Masarykovy základní a mateřské školy Plotiště, kteří svou práci nazvali „Dívka se sideeye“. Pouhých pár bodů od poroty navíc rozhodlo o tom, že na druhém místě skončily děti z 1. až 4. ročníku Základní a mateřské školy Vidochov na Jičínsku. Ty svoje dílo s dominantní lví hlavou nazvali „Savana je moje“. Vítěz byl ale po hodnocení poroty jasný. S velkým bodovým náskokem vyhráli šesťáci z Masarykovy základní školy Broumov. Jejich výtvarný počin pojmenovaný jako „Přírodní katastrofa jménem člověk“ patnáctý ročník soutěže Třídíme s želvou Bellou jednoznačně opanoval. Vítězstvím udělali žáci šesté třídy radost nejenom sobě, nadšená byla i jejich učitelka Libuše Kubásková. „Je to úžasné, je to skvělý pocit a strašně jim to přeji, protože si to zaslouží. Pracovali jsme na různých soutěžích, první jsme nebyli nikdy, vždycky to bylo druhé nebo třetí místo. Do této soutěže jsme vložili všechno, co v dětech je, veškerou jejich kreativitu,“ říká paní učitelka, podle které pro její svěřence nebylo příliš složité zhostit se zadání soutěže. „Myslela jsem si, že jim budu muset nějak pomoct, ale nebylo to vůbec potřeba. Okamžitě se toho chopili a bylo neskutečné na ně koukat. Hned věděli, co jak udělají, kdo se pustí do čeho, perfektně pracovali po dvojicích, jeden dělal to, druhý něco dalšího a potom jsme to celé zkomponovali do konečné podoby.“ Výhru si školáci z Broumova budou moci náležitě vychutnat. Její součástí je totiž dvoudenní návštěva v areálu královédvorské zoologické zahrady se stravou a ubytováním. Při něm se vyřádí ve zdejším lanovém parku a projedou se safaribusem.

Více informací o soutěži a dalších projektech naleznete na:

Kontakt na organizátora soutěže:
Centrum investic, rozvoje a inovací
Regiocentrum Nový pivovar – Evropský dům
Soukenická 54, 500 03 Hradec Králové

Bc. Klára Machová
+420 601 366 690, +420 495 817 806
e-mail: machova@cirihk.cz

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024