Ve středu 5. dubna proběhlo první letošní setkání Rady pro vědu, výzkum a inovace Královéhradeckého kraje. Pod vedením prvního náměstka hejtmana se zástupci firemního, výzkumného i vysokoškolského sektoru sešli v budově Krajského úřadu.

K hlavním bodům jednání patřily informace o současných i plánovaných aktivitách na poli podpory vědy a inovací v kraji z hlediska Oddělení inovací, které je realizátorem čerstvě schváleného projektu Smart akcelerátor+ Královéhradeckého kraje I.

Tým projektu představil stav rozpracovaných a plánovaných aktivit, které připravuje pro firmy a další organizace v regionu. Mezi nejdůležitější patří aktualizace Regionální inovační strategie (RIS3), příprava několika voucherů, které budou pomáhat firmám s přípravou na naplňování deklarace Green Deal a požadavky, které vycházejí z potřeb firem zajistit větší míru cirkulární ekonomiky ve svém fungování a příprava několika vzdělávacích akcí pro stakeholdery v kraji.

Fungování Welcome office, které v posledních dnech navázalo zajímavý dialog s Odborem azylové a migrační politiky v kraji, všechny přítomné nadchlo. Stejně tak pozitivně kvitovali, že konsorcium eDIH (Euroean digital inovation hub), jehož je CIRI součástí, již překonal všechny administrativní nástrahy a je ve fázi realizace konkrétních kroků.

Odlehčením na závěr bylo vyhlášení jedné ze 4 kategorií soutěže Buďte inspirací, kterou pořádá Regionální stála konference Královéhradeckého kraje a Oddělení inovací v ní nadesignovalo svou vlastní kategorii: „Inspirativní spolupráce výzkumného a firemního sektoru v Královéhradeckém kraji“.

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024

 • Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Začíná nová éra bývalého vojenského objektu Vrbenského kasáren

  Rekonstrukce Vrbenského kasáren slavnostně zahájena. Unikátní projekt spolufinancovaný ze čtyř dotačních zdrojů a z rozpočtu Královéhradeckého kraje se v pátek 14. června 2024 slavnostně zahájil. Zásluhu na získání dotačních prostředků má Centrum investic, rozvoje a inovací.

  14. 6. 2024

 • Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

  Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

  13. 6. 2024