V pátek 3. listopadu byli na slavnostním galavečeru v Černínském paláci vyhlášeni vítězové prvního ročníku národních cen sociálního podnikání.

Národní ceny sociálního podnikání letos poprvé vyhlásila Deklarace odpovědného podnikání z.s. – iniciativa zastřešující víc než 100 sociálních podniků v tuzemsku spolu s generálním partnerem ČSOB a Poslaneckou sněmovnou. Cílem cen je popularizovat téma zaměstnávání hendikepovaných občanů, práci sociálních podniků a přinášet inspiraci v oblasti spolupráce mezi sociálními firmami, korporátními společnostmi, státní správou i samosprávou.

Královéhradecký kraj a Centrum investic, rozvoje a inovací (CIRI) získali prvenství v kategorii Instituce roku.

„Toto uznání je pro nás obrovským potvrzením naší snahy o podporu sociálního podnikání a udržitelného rozvoje našeho regionu. Pracujeme na tom, abychom byli pomocnou rukou pro regionální aktéry při dosahování jejich cílů. A od roku 2015, kdy u nás vzniklo Regionální centrum podpory sociálního podnikání, je jedním z hlavních cílů podporovat sociální podnikání. Snažíme se nejen poskytovat poradenství, ale také budovat sítě a popularizovat sociální podnikání v našem regionu. Pravidelně pořádáme semináře, workshopy, exkurze a veletrhy sociálního podnikání. Vydáváme katalog sociálních podniků či realizujeme inkubátor sociálních podniků“, uvedla ředitelka CIRI Vendula Hájková.

PŘEHLED OCENĚNÝCH:

Inovativní podnik:
1.místo Revenium, z.s.
2.místo Cider Bohemia
3.místo: Institut pro památky a kulturu, o.p.s.

Inspirativní spolupráce:
1.místo: DobroDílo s.r.o. a LINDSTRÖM.cz
2.místo: Aranžérie a Deloitte
3.místo: Chrpa a Lagardere Travel

Rozvoj regionu:
1.místo: Květná zahrada
2.místo: Sady sv. Prokopa
3.místo: Dobroty s příběhem

Asistent/ka roku:
1.místo Věra Hošková (Kolibřík CSR)
2.místo Jana Kubáčková (kavárna Láry Fáry)
3.místo Petra Fuková (Domov sv. Anežky)

Instituce roku:
1.místo: Královéhradecký kraj a CIRI
ostatní finalisté: Pardubický kraj, Magistrát města Brna

Osobnost roku:
1.místo: Ondřej Závodský (MPSV)
ostatní finalisté Olga Richterová (PSP ČR), Lea Surovcová (ČT)

Více informací o soutěži Zlatá vážka najdete ZDE

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024