Ve čtvrtek 29. února se na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje konal kulatý stůl zaměřený na téma digitalizace veřejné správy. Toto networkingové setkání, kterého se účastnili zástupci obcí, měst a přidružených organizací, poskytlo prostor pro diskusi a sdílení informací o aktuálních trendech v oblasti digitalizace. Organizátory setkání byla Oddělení inovací a rozvoje CIRI, která tuto událost realizovala v rámci projektu EDIH Northeast společně s CzechInvestem.

Účastníci měli možnost se seznámit s různými softwarovými řešeními od zkušených firem a obcí a sdílet své osvědčené postupy přímo z prostředí veřejné správy.

Zástupce města Hradec Králové Vít Luštinec představil mobilní aplikaci Munipolis, která modernizovala komunikaci mezi městem a občany. Aplikace občanům umožňuje zadávat podněty pro zlepšení či nápravu a poskytuje dále informace o odstávkách, svozu odpadu a dalších událostech ve městě.

Další z představených řešení byla mobilní aplikace AppSisto pro samosprávy, která slouží jako informační zdroj pro občany i turisty. Aplikace poskytuje širokou škálu informací jako úřední desku, informace o  lokálních událostech, kontakty na místní instituce a podniky, turistické trasy a tipy na výlety.

Město Bílina představilo svou Strategii Smart City, která se zaměřuje na digitalizaci procesů spojenou nejen s běžným vedením úřadu, ale i oblastí infrastruktury, služeb, energetiky a dalších. V rámci svého virtuálního úřadu spustilo město tzv. portál občana, který slouží k minimalizaci fyzických návštěv na městském úřadě a poskytuje občanům širokou škálu služeb a informací online.

Uvedené příklady a řešení ukázaly, jak digitální nástroje mohou efektivně zlepšit komunikaci mezi úřady a občany a usnadnit poskytování veřejných služeb. Jako cenný zdroj podpory pro digitalizaci veřejných projektů byl v neposlední řadě představen také projekt EDIH Northeast.

Prezentace ke stažení:

 

Zaujala Vás tato aktualita? Sdílejte ji na sociálních sítích!

Nejnovější aktuality

 • Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Stavba Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí slavnostně zahájena

  Ve čtvrtek 18. července 2024 jsme slavnostně zahájili stavbu nového Domova se zvláštním režimem ve Vrchlabí. Tento důležitý projekt, financovaný z dotací Národního plánu obnovy a krajského rozpočtu, přidá 34 lůžek k stávajícím sociálním službám. Dokončení stavebních prací je plánováno na polovinu roku 2025.

  18. 7. 2024

 • Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Opočno bez tranzitní dopravy. Kraj dokončil druhou část obchvatu města o osm měsíců dříve, než se plánovalo

  Královéhradecký kraj dnes zahájil zkušební provoz druhé etapy obchvatu Opočna na Rychnovsku. Za nový 1,5 kilometru dlouhý úsek zaplatil 230 milionů korun. Stavba navazuje na první etapu obchvatu, kterou kraj dokončil v roce 2020. Tento významný dopravní projekt je součástí rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

  2. 7. 2024

 • Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Za vítězství v soutěži prožijí šesťáci z Broumova dva dny v ZOO

  Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se již po patnácté stala kulisou pro vyhlášení výsledků soutěže Třídíme s želvou Bellou. Na slavnostní ocenění vítězů, které proběhlo v úterý 18. června, se do zdejšího Safari parku sjely děti ze základních škol Královéhradeckého kraje, které za pomoci odpadových materiálů vytvářely nejrůznější výtvarná díla. . Letos se nejvíce radovali šesťáci z broumovské Masarykovy základní školy.

  20. 6. 2024

 • Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  Konference Příležitost pro region 2024 aneb Jak rozvíjet v regionu dostupné bydlení

  V úterý 11. června 2024 proběhl v EA Hotel Tereziánský Dvůr v Hradci Králové 9. ročník konference Příležitost pro region 2024. Na téma Dostupné bydlení v KHK vystoupila řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro [...]

  17. 6. 2024